ارتباط رابطه جنسی و سیستم ایمنی بدن

3150
سکس و تقویت سیستم ایمنی بدن

اغلب خانم هایی که در تلاش برای بارداری می باشند از این نکته غافل هستند که توجه به نکات ساده و بالا بردن ایمنی بدن تا چه حد می تواند امکان بارداری را افزایش دهد. تحقیقات نشان داده است، خانم هایی که در فاصله بین قاعدگی هایشان رابطه جنسی دارند ، از سیستم ایمنی قوی تری برخوردار می باشند که احتمال بارداری آن ها را بالا خواهد برد.

 

 

سکس و تقویت سیستم ایمنی بدن

 

محققان دانشگاه ایندیانا دربلومینگتون اعلام داشته اند، نتایج تحقیقات برای زوج هایی که قصد بارداری دارند بسیار مفید خواهد بود.

سرپرست تحقیقات، تیرنزی لورنز از دانشگاه کنزی می گوید : به زوج هایی که قصد بارداری دارند، توصیه می شود برای افزایش احتمال باردار شدن زن به طور منظم رابطه جنسی داشته باشند-حتی در دوره هایی که به اصطلاح دوره های غیر باروری نامیده می شوند. اگر چه هنوز مشخص نشده است که این موضوع چگونه تأثیر می گذارد. وی همچنین اضافه کرد: این تحقیقات در درجه اول نشان خواهد که چگونه فعالیت جنسی ممکن است به افزایش ایمنی بدن در جهت باروری کمک کند. همچنین این پاسخی تازه به معمایی قدیمی است که “چگونه رابطه جنسی ای که در زمان باروری بدن زنان اتفاق نمی افتد هنوزم هم بر روی بارداری تأثیرگذار است ؟”

این یافته ها براساس اطلاعات بدست آمده از ۳۰ زن شرکت کننده در تحقیقات موسسه کینزی بدست آمده است. نیمی از این زنان از نظر جنسی فعال بودند و نیم دیگر فعالیت جنسی نداشتند.

 

سیستم ایمنی و بارداری

 

مطالعات قبلی نشان داده بود، سیستم ایمنی بدن در طول حاملگی ، بدنیا آمدن کودک و قاعدگی تغییر می کند اما این اولین تحقیقی است که نشان می دهد که فعالیت جنسی بر روی عملکرد سیستم ایمنی بدن تأثیر می گذارد.

حتما بخوانید :   زیباجو : علت و فواید ختنه کردن پسران

لورنز می گوید : ” بدن زنان بایستی از خود در مقابل عوامل خارجی به وسیله تشخصی صحیح دفاع کند اما اگر این دفاع در مقابل اسپرم و یا جنین باشد آنگاه حاملگی را با شکست مواجه می کند. تغییرات در سیستم ایمنی بدن زنان ممکن است علت این اتفاق باشد. تحقیقات به روشنی تفاوت بین سیستم ایمنی زنانی که از نظر جنسی فعال هستند و زنانی که فعالیت جنسی ندارند را روشن ساخته است.

لورنز می گوید : در واقع سیستم ایمنی بدن زنانی که از نظر جنسی فعال هستند، احتمال بارداری را در این افراد افزایش می دهد همچنین این یافته میتواند تأثیر مستقیمی بر روی راه های درمانی  اختلالات خود ایمنی در آینده داشته باشد.

این یافته ها به تازگی در مجله باروری ، نازایی فیزیولوژی و رفتار منتشر شده اند.

 

 

این مطلب توسط تیم ترجمه زیباجو تهیه شده است و کپی کردن آن فقط با ذکر و لینک منبع امکان پذیر است.

منبع:اخبار سلامت

 

 

 

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید