با راه فوری از بین بردن جوش آشنا شوید

196
عکس +با راه فوری از بین بردن جوش آشنا شوید

جوش ها ضایعات التهابی پوست هستند که در سنین نوجوانی شایع تر است ولی می تواند تا دوران بزرگسالی ادامه یابد. جوش های التهابی جوش هایی هستند که دردناک و چرکی هستند و باید مراقبت های کافی انجام شود و خیلی دست کاری نشود و تمیز نگه داشته شوند و بوسیله نرم کردن خارج شوند.حال می خواهیم چند روش فوری از بین بردن جوش را آموزش دهیم :

۱- مرکبات

 

عکس + مرکبات
یکی از روش های متداول، گذاشتن مرکبات بر روی جوش است. اسیدسیتریک موجود در این میوه ها به خشک شدن جوش چرکی کمک می کند، در حالی که ویتامین های موجود در آنها التهاب باکتری های عفونت زا را کم می کند اگر در جست و جوی درمان خانگی برای این جوش ها هستید استفاده از مرکبات نقطه آغازین خوبی است. یک پرتقال یا لیمو را پوست کنده و از طرفی که آب میوه وجود دارد به پوست و روی جوش بمالید، این کار باعث می شود تا کمی احساس سوزش کنید. سپس اجازه دهید تا در معرض هوا خشک شود. تکرار این کار چندین بار در طول یک روز به شما کمک می کند تا جوش برطرف شود.
۲- نمک دریایی

 

عکس + نمک دریایی
به شما کمک می کند تا باکتری های موجود در جوش های چرکی کشته شوند و منافذ پوستی پاکیزه بمانند. به این منظور کمی آب را بجوشانید. مقداری نمک دریایی را برداشته و کمی آب بر روی آن بریزید تا خمیری شکل شود. پس از آنکه خمیر سرد شد و دمای آن به دمای اتاق رسید با دست و دلبازی این خمیر را بر روی جوش قرار دهید. صبر کنید تا کاملا خشک شود و سپس محل را با آب بشویید. این عمل باعث کشته شدن باکتری ها شده و اجازه نمی دهد تا جوش چرکی در صورتتان اثر و لکه ای باقی گذارد.
۳- خمیر دندان

حتما بخوانید :   چگونه خوش عکس باشیم؟

عکس + خمیر دندان
اگر برای درمان جوش صورت خود خیلی عجله دارید پس باید روش سریع الاثرتری را انتخاب کنید. اگر قبل از خواب کمی خمیردندان بر روی جوش بمالید، احتمالا صبح جوش شما به مراحل پایانی عمر خود خواهد رسید و شاید هم از بین رفته باشد.
۴-سیب

عکس + سیب
سیب رنده شده را مستقیما بر روی جو ش ها بمالید و پس از خشک شدن نه تنها به از بین رفتن باکتری های موجود در جوش های چرکی کمک می کند، بلکه جوش ها را خشک می کند.

 

۵- پیاز

 

عکس + پیاز
همین طور پیاز خام اگرروی جوش مالیده شود جوش را سریع خشک می کند.

 

این مطلب توسط تیم زیباجو تهیه شده است و کپی کردن آن فقط با ذکر و لینک منبع امکان پذیر است.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید