خطرات پنهان استفاده از دئودورانتها و ضد تعریق ها!

143

download (2)

قبل از خواندن این مقاله، یک دئودورانت اضافی برای خود بخرید!!!
ما زیاد به اینکه چه مقدار دئودورانت را هر روز استفاده میکنیم، فکر نمیکنیم. اما آیا این محصول بر سلامت شما تاثیر میگذارد یا نه؟ اکثر دئودورانتها و ضدعرقهای موجود در بازار مصنوعی هستند، و پر از مواد شیمیایی و قطعا سمی می باشند. پوست ما این مواد شیمیایی را جذب میکند، و موجب مشکلاتی مربوط به سلامت ما خواهد شد. در اینجا چند مشکل شایع مربوط به استفاده از دئودورانتها و ضدعرقها را ذکر میکنیم.
می تواند موجب خارش پوست شما شود

images (8)
اکثر دئودورانت ها حاوی ترکیب پروپیلن گلیکول می باشد، که محرک پوست است و میتواند خارش را در پی داشته باشد. به علاوه، این ترکیب یک سم است که می تواند بر سیستم عصبی مرکزی شما تاثیر بگذارد. از استفاده دئودورانت هایی که غلظت های بالاتری از پروپیلن گلیکول را دارند، اجتناب کنید.
می تواند منجر به بیماری آلزایمر شود
یکی از ترکیبات ضد تعریق ها آلومینیوم است، که با بیماری هایی مانند بیماری زوال عقل و آلزایمر مرتبط است. استنشاق آن نیز می تواند موجب آسم شوند.
می تواند عدم تعادل هورمونی را در پی داشته باشد
اکثر اسپری ها حاوی پارابن به عنوان ماده نگهدارنده می باشد. پارابنها می تواند تعادل هورمونی بدن شما را تحت تاثیر قرار دهد، و موجب قاعدگی نامنظم و شروع زودتر بلوغ شود. شما پارابن ها روی برچسب محصول را به صورت پروپیل پارابن، متیل، ethylparaben یا butylparaben پیدا خواهید کرد.

images (7)
غدد عرق شما را مسدود میکند
یکی دیگر از نگرانی های شایع در استفاده از دئودورانتها و ضدعرقها این است که آنها ممکن است منافذ را مسدود و از خروج مواد سمی از طریق عرق جلوگیری کنند. غلظت بالای سموم می تواند به سلول های شما آسیب برساند و حتی به سرطان منجر شود.
خطرات ناشی از استفاده از ضد تعریق های شیمیایی زیاد هستند، پس چرا از جایگزین طبیعی و عاری از مواد شیمیایی به جای اسپری استفاده نکنیم؟؟؟
منبع: www.thehealthsite.com
این مطلب توسط تیم ترجمه زیباجو تهیه شده است، لطفا در هنگام کپی لینک منبع را ذکر نمایید.

حتما بخوانید :   زیباجو : دستور وزیر برای پرداخت مطالبات پرستاران - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و دنیا

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید