داشتن دوبار در هفته رابطه جنسی موجب کاهش ۵۰ درصدی ناراحتی قلبی میشود

610
افزایش لذت جنسی

stock-photo-couple-has-fun-in-bed-laughter-joy-and-eroticism-in-the-bedroom-138853424

با توجه به تحقیقات اخیر، مردانی که حداقل دو بار در هفته رابطه جنسی دارند خطر ابتلا به بیماری های قلبی در آنها کاهش می یابد.

این تحقیق نشان می دهد مردانی که در عشق ورزی به طور منظم درگیر هستند تا ۴۵ درصد کمتر به بیماری قلبی که زندگی آنها را تهدید میکند، مبتلا میشوند. در این مطالعه، بیش از هزار مرد مورد بررسی قرار گرفت، و بررسی نشد که آیا زنان نیز از این مزیت بهره میبرند یا نه.

محققانی که این تحقیقات را انجام دادند از پزشکان خواستند تا در هنگام ارزیابی خطر ابتلا به بیماری های قلبی، مردانی که رابطه جنسی دارند را غربالگری کنند.

 

مردانی که به طور منظم (حداقل دو بار در هفته) رابطه جنسی داشتند ۴۵ درصد کمتر دچار بیماری های قلبی میشدند نسبت به کسانی که این کار را یک بار در ماه یا کمتر انجام میدادند.

بنابراین حالا اگر دکتر شما درباره عادات اتاق خواب تان سوالاتی را مطرح کرد، حداقل می دانید دلیل این پرسشها چیست!!!

رابطه جنسی فعالیتی است که عناصر فیزیکی و عاطفی شدیدی را درگیر میکند، و این احتمال وجود دارد که فوایدی داشته باشد. محققان موسسه تحقیقات جدید انگلستان در ماساچوست که رهبری این مطالعه را بر عهده داشتند، بر این باورند که رابطه جنسی ممکن است نشانگری برای قلب سالم باشد چراکه:

 • رابطه جنسی می تواند شکلی از فعالیت بدنی همانند ورزش باشد که قلب شما را فعال میکند.

 

 • افرادی که میل جنسی زیادی دارند، و قادر به انجام این کار هستند، به احتمال زیاد سالمتر هستند.
حتما بخوانید :   عوامل تحت تاثیر قرار دهنده رابطه جنسی

 

 • علاوه بر این مردانی که رابطه جنسی منظم دارند ممکن است در یک رابطه حمایتی باشند، که استرس آنها را کاهش میدهد و مزایای احساسی دارد.

افزون بر این، رابطه جنسی اعتماد به نفس را افزایش میدهد و صمیمیت را در رابطه شما تقویت میکند این امر بدین دلیل است که سکس و ارگاسم به افزایش سطح هورمون اکسی توسین یعنی هورمون “عشق” منتهی میشود، که کمک میکند تا شما به همسر خود احساس وابستگی پیدا کنید.

به همان نسبت که اکسی توسین افزایش می یابد، به نوبه خود احساس درد مربوط به هر چیزی را کاهش میدهد، از سردرد و درد مفاصل گرفته تا  علائم PMS. علاوه بر این، این هورمون می تواند کمک کند تا خواب بهتری داشته باشید.

اگر شما به اندازه کافی در ارتباط متقابل تک همسری خوش شانس باشید، رابطه جنسی مکرر یک راه عالی برای بهبود سلامت خود و حتی جلوگیری از بیماری ها در آینده می باشد.

البته کلمه “مکرر” نسبی است، و اگر چه مطالعه بالا دو بار در هفته رابطه جنسی را به عنوان مکرر محسوب میکند، مطالعات دیگر نشان داده اند که داشتن رابطه جنسی حتی یک بار در هفته نیز می تواند برای سلامت شما فوایدی داشته باشد:

 1. به دلیل افزایش ایمونوگلوبولین A، یک آنتی بادی که با عفونت مبارزه میکند، کمتر سرما خوردگی میگیرید.
 2. زنان به دلیل قرار گرفتن در معرض فرومون مرد، می توانند دوره قاعدگی قابل پیش بینی تری داشته باشند.
 3. واکنش بهتری به استرس فیزیکی پیدا میکنید.
 4. موجب کاهش فشار خون میشود، که خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش می دهد.
 5. موجب کاهش کلسترول بد و افزایش کلسترول خوب شما خواهد شد.
 6. به تقویت عضلات شکم ، و تقریبا تمام ماهیچه ها در بدن کمک میکند.
 7. موجب افزایش طبیعی استروژن میشود که به نوبه خود باعث بهبود ظاهر موها، پوست و ناخن میشود.
 8. حافظه را به دلیل افزایش جریان خون به مغز شما افزایش میدهد.
 9. به دلیل آزاد شدن اندورفین انگیزه شما را بالا میبرد.
حتما بخوانید :   تاثیر رابطه مقعدی بر زندگی جنسی

اما اگر به طور منظم رابطه جنسی ندارید، بازهم می توانید مراقب قلب خود باشید

واضح است که داشتن یک شریک جنسی به طور منظم برای بسیاری از افراد به دلایل مختلف عملی نمی باشد. اگر شما در این دسته قرار می گیرید، پس نگران نباشید چراکه عوامل زیاد دیگری وجود داردکه می تواند به سلامت قلب و عروق شما کمک کند.

سطوح پایین ویتامین D در خون شما به مدت طولانی با خطر بیشتری برای بیماری قلبی و حملات قلبی در ارتباط است، و مطالعه ای در گذشته نشان داد زنانی که مکمل های ویتامین D مصرف میکنند، خطر ابتلا به مرگ ناشی از بیماری قلبی در آنها حدود یک سوم کاهش می یابد.

مکانیسم های فیزیولوژیکی زیادی توسط تولید ویتامین D از طریق تابش نور خورشید وجود دارد که اقدام به مبارزه با بیماری های قلبی میکند، همانند:

 • افزایش سایتوکاین های ضد التهابی طبیعی در بدن شما
 • سرکوب کلسیفیکاسیون عروقی
 • ممانعت از رشد عضلات صاف عروق

اختلال در عملکرد جنسی می تواند نشانه ای از مشکل سلامتی بسیار بزرگتری باشد

images (32)

اختلال عملکرد جنسی می تواند نشانه ای از مشکل سلامتی اساسی باشد. همچنین می تواند به سادگی نشانه استرس و یا مشکلات عاطفی باشد، پس باید این مشکل را نادیده نگرفت.

اختلال نعوظ (ED) ممکن است اولین و قدیمیترین شاخص مهم در بیماری های قلبی و عروقی باشد.

اگر شما از اختلال نعوظ رنج می برید، بنابراین باید به دنبال سلامت قلب خود باشید.

اگر مشکل نعوظ ندارید، اما میل جنسی شما دچار مشکل است، پیشنهاد می کنم احساس خود را با یادگیری تکنیک MTT کنترل کنید، این تکنیک میتواند به شما کمک کند افکاری که موجب استرس شما میشود را در نظر بگیرید و آنها را رها کنید، این کار موجب احساس آرامش بیشتر شما میشود و شما را قادر به رویارویی با چالش های خود می سازد.

حتما بخوانید :   زیباجو : چه غذاهایی برای زنان لازم است

بنابراین، از لحاظ جسمی فعال باشید و به رژیم غذایی بی نقص توجه کنید. مطالعات نشان داده است مردانی که فعالیت بدنی منظم دارند، کمتر اختلال عملکرد جنسی را تجربه میکنند، در حالی که یک رژیم غذایی سالم نه تنها ظاهر شما را بهبود بخشد، بلکه در واقع سطح بالای قند در جریان خون، ژنی که کنترل کننده هورمون های جنسی است، را غیر فعال میکند.

بنابراین یک بار دیگر شیوه زندگی خود را مرور کنید، و تمام توجه خود را به شیوه زندگی سالم معطوف کنید نه فقط به خاطر رابطه جنسی سالم بلکه برای داشتن قلبی  سالم.!!!

این مطلب توسط تیم ترجمه زیباجو تهییه شده است لطفا در هنگام کپی لینک منبع را ذکر نمایید.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید