دستور تهیه ی چند کرم شب

150

پوست شما مانند بدنتان که نیاز به غذا خوردن دارید، احتیاج به مواد مغذی و انواع ویتامین ها دارد. کرم ‌های شب غلیظ ‌تر از کرم ‌های روز بوده و حاوی مواد مغذی و ویتامین ‌های مفید برای پوست است. از آنجا که بیشترین میزان جذب داروهای فعال و مواد مغذی از طریق پوست در شب بیشتر است، لذا مصرف کرم‌ های شب می ‌تواند حایز اهمیت باشد. غالبا کرم ‌های شب برای افرادی که دارای پوست چرب و جوش ‌دار هستند مناسب نبوده و این افراد بهتر است از کرم‌های روز استفاده کنند. کرم های شب به علت دارا بودن برخی از ویتامین ها باید در زمانی که نور نباشد مصرف شود تا بهترین نتیجه حاصل شود.

 

عکس + دستور تهیه چند کرم شب

کرم شب ملکه ویکتوریا ( ضدچروک)

۱۰۰ گرم آب پیاز را با ۱۰۰ گرم عسل ، ۵۰ گرم موم ، ۵۰ گرم شیره ی سوسن سفید مخلوط کرده ، روی حرارت بگذارید تا موم آب شود و همه ی مواد باهم مخلوط گردند. سپس از روی حرارت بردارید تا سرد شود و در ظرفی بریزید. شب ها لایه ی نازکی از این کرم را روی پوست بگذارید و یک ساعت بعد با دستمال مقدار اضافی آن را بگیرید و صبح صورت را بشویید.

 

کرم شب عسل ( ضدچروک)

عکس + کرم شب عسل ( ضدچروک)

یک قاشق غذاخوری عسل را با ۵ قاشق غذاخوری شیر روی حرارت ملایم بگذارید ، زمانی که عسل آب شد ، آن را از روی حرارت بردارید و یک زرده ی تخم مرغ و ۱۰ قاشق غذاخوری خامه و ۴ قطره تنتور بنژوال به آن اضافه کنید و تا ۳ دقیقه آن را تند به هم بزنید. بعد از سرد شدن ، در یک ظرف در دار ریخته و در یخچال نگهداری نمایید. هرشب از این کرم به صورت خود بمالید.

حتما بخوانید :   تکنیکی جدید در رنگ کردن مو هایتان

 

کرم شب سفیده ی تخم مرغ

یک عدد سفیده ی تخم مرغ را خوب هم بزنید تا کاملا سفید شود ، سپس یک قاشق سوپ خوری آب لیمو ترش ، ۱۰ گرم شکر و ۲۰۰گرم آب مقطر به آن اضافه کنید. هرشب قبل از خواب از این کرم به صورت بمالید.

 

این مطلب توسط تیم زیباجو تهیه شده است و کپی کردن آن فقط با ذکر و لینک منبع امکان پذیر است.

 

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید