به گزارش خبرگزاری مهر، اکبر رنجبرزاده در نشست علنی روز دوشنبه ۶ دی ماه ۹۵ بیانیه ۲۴۳ نفر از نمایندگان را خطاب به رئیس‌جمهوری در خصوص تامین منابع مالی طرح تحول سلامت قرائت کرد.

در متن بیانیه نمایندگان آمده است:

جناب آقای دکتر روحانی

ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

با سلام

طرح تحول سلامت که در اجرای سند چشم انداز توسعه و بخشی از احکام برنامه پنجم آغاز گردید خوشبخاته تاکنون منشا خدمات ارزشمندی در کشور شده است و این اقدام موثر به اذعان عموم انسان ها و مسئولان نظام، دغدغه شهروندان عزیز به ویژه محرومان کشور را در دریافت خدمات مطلوب و کم شدن هزینه های سرسام‌آور به صورت شایسته ای مرتفع کرده است. به نحوی که علاوه بر رضایت عمومی انسان ها شریف ایران در چند مرحله از سوی مقام معظم رهبری بر حمایت و تداوم آن تاکید گردیده است.

اینک در سومین سال از شروع طرح تحول سلامت، به رغم پیش بینی منابع مورد نیاز و تصویب طرح در هیئت دولت و بخشی از احکام مالی مورد نیاز در مجلس شورای اسلامی، به نظر می رسد عدم تخصیص منابع مندرج در قانون بودجه و به ویژه عدم پرداخت مطالبات دانشگاه ها و بیمارستان‌های سراسر کشور از سوی سازمان‌های بیمه ای، یکی از مهم ترین طرح های دولت را دچار چالش نموده است.

بدون تردید کمرنگ شدن خدمات ارائه شده در حوزه سلامت موجبات نگرانی قشر عظیمی از محرومان کشور را به همراه خواهد داشت، از این رو انتظار می رود دستور فرمایید تدبیر لازم به منظور رفع مشکلات مذکور و پرداخت مطالبات ذکر شده معمول گردد.

حتما بخوانید :   زیباجو : توصیه‌های قهرمان بدنسازی دنیا به خانواده‌ها

زیباجو

افزودن دیدگاه