زیباجو : احتمال انتقال شورای عالی بیمه قوت گرفت – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و دنیا

100

به گزارش خبرنگار مهر، در هنگام بررسی موضوع انتقال دبیرخانه و شورای عالی بیمه به وزارت بهداشت، خرابی دستگاه رای گیری مجلس، باعث شد تا اختلالی در شمارش آرا پیش بیاید. در همین ارتباط، دکتر غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی نماینده انسان ها رشت در مجلس، معتقد است که احتمال تغییر رای بر سر این موضوع وجود دارد.

وی در خصوص اشکال فنی به وجود آمده در زمان رای دهی یکی از موافقان طرح انتقال شورای عالی بیمه سلامت به وزارت بهداشت، گفت: زمانی که دستگاه رای دهی یک نماینده دچار اشکال شود، به نحوی که امکان رای دادن از بین برود، واحد خدمات و آمار مجلس بررسی های لازم را انجام می دهد تا حقی از نماینده ضایع نشود.

جعفرزاده با بیان اینکه وجود اشکال در دستگاه رای دهی حسینعلی شهریاری از سوی واحد آمار تایید شده است، افزود:  به هر حال۳۰۰ دستگاه رای دهی در صحن موجود است که روزانه تعداد زیادی رای گیری با آنها انجام می شود. کما اینکه یک بار و به مدت دو روز، دستگاه رای دهی بنده نیز دچار اشکال شده بود.

وی با یادآوری اینکه این نوع اشکالات مسبوق به سابقه و حق شکایت برای نماینده محفوظ است، خاطرنشان کرد: هیئت رئیسه مجلس برای رسیدگی به همین دست شکایات تشکیل شده است. در این موارد، رای گیری مجدد انجام نمی گیرد، اما رای فرد را از او می پذیرند و با ثبت آن، نتیجه رای گیری تغییر خواهد کرد. همان طور که در مورد پیشین که این اتفاق افتاد و همین حساسیت نیز وجود داشت، در نهایت نتیجه رای دهی تغییر کرد.

حتما بخوانید :   زیباجو : عوارض یائسگی در زنان، هوشیار باشید

روز چهارشنبه به هنگام بررسی یکی از موضوعات حوزه سلامت، وقتی قرار شد نمایندگان بر سر انتقال دبیرخانه و شورای عالی بیمه به وزارت بهداشت رای گیری کنند، دستگاه رای گیری یکی از نمایندگان خراب شد و رای گیری منتفی گردید.

در همین حال، رئیس مجلس لحظاتی بعد از رای گیری گفت: با بررسی هایی که انجام شد مشخص شد دستگاه اخذ رای دکتر شهریاری در زمان رای گیری انتقال شورای عالی بیمه به وزارت بهداشت، خراب بوده اما بازگشت به آن، به خاطر عبور از این پیشنهاد، امکان پذیر نیست.

زیباجو

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید