زیباجو : روش برخورد با استعمال دخانیات در فوتبال اروپا

0

ورزش سه: شکى در نادرست بودن استعمال دخانیات توسط ورزشکاران( بیش از به خاطر تأثیر نامناسب در افکار عمومى به ویژه نسل جوان) نیست اما براى تبدیل نشدن این معضل به یک فاجعه، توجه شما را به لیست بازیکنان مطرح دنیاى  جلب میکنم که از قضا عکسهایشان با سیگار پخش شد و در حد یک بازى ژورنالیستى ( و نه پیراهن عثمان) باقى ماند: میشل پلاتینى، آلفردو دى استفانو ، یوهان کرویف ، دیگو مارادونا و ریکارد!

 روش برخورد با استعمال دخانیات در فوتبال اروپا

شاید فکر کنید خوب اینها از نسل قدیم و زمانى هستند که سیگار کشیدن اینقدر منفى نبود، اما لیست سیگارى هاى ستاره به اینجا و آن زمان ختم نمی‌شود. در این دو دهه اخیر عکس هاى بیش ازى (توسط پاپاراتزى ها و شکار لحظات خصوصى بازیکنان) منتشر شده: زیدان با سیگار در مقابل پنجره هتل، بوفون روى ساحل و  کنار همسرش، نیمار ،رونالدو (برزیلى)، رونى  پیکه،اوزیل، نانگویانگ، شزنى کوین بوآتنگ و بالوتلى (هم سیگار هم قلیان و هم چیزهاى دیگر)هر کدام در حریم خصوصى شان شکار شدند و اینها تازه دانه درشت هاى این سیاهه اند.

در تمام دنیا اخبار زرد و دنیاى پاپاراتزى ها در حد یک سرگرمىِ دنیاى باقى می‌ماند و نبایدفراموش کرد که مانور بیش از اندازه روى یک نکته منفى ، نتیجه عکس می‌دهد و نا خود آگاه باعث تبلیغ آن عمل ناپسند می‌شود.

روش برخورد با استعمال دخانیات در فوتبال اروپا

نکته دیگر و با توجه به محرومیت هاى اخیر ، تشویق به نقض حریم خصوصى است ؛ جایى که ما پا را از یک خبر زرد فرا تَر میگذاریم و عملاً با محروم کردن بازیکنان مُزدى براى حرکتى ناپسند تَر (تجسس در زندگى خصوصى ) قائل می‌شویم . چیزى که در هیچکدام از نمونه هاى دنیاى سابقه ندارد.

حتما بخوانید :   زیباجو : جریمه 1.2 میلیون دلاری نیمار در دادگاه برزیل

 

 روش برخورد با استعمال دخانیات در فوتبال اروپا

زیباجو

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید