لیفت صورت شما را زیبا می کند!!

189
لیفت صورت

کارشناسان می گویند لیفت صورت ممکن است زنان را دوست داشتنی کند ولی این الزاماً به معنی شادتر شدن آن ها نخواهد بود. یک مطالعه جدید نشان داده است که لیفت صورت به طور همزمان ممکن است شما را زیباتر و دوست داشتنی تر نشان دهد.

لیفت صورت

یک گروه از جراحان پلاستیک دریافته اند که جراحی های مختلف صورت –  بالا بردن ابرو، لیفت تمام صورت و یا ایمپلنت چانه- می تواند به میزان قابل توجهی ذهنیت غریبه ها را نسبت به یک زن تغییر دهد.

محققان با نشان دادن عکس های قبل و بعد از عمل ۳۰ بیمار زن به ۱۷۰ نفر دریافته اند: زنانی که عمل های زیبایی صورت انجام داده اند جذاب تر و زنانه تر  توصیف می شوند.

یکی از اهداف این تحقیق پیدا کردن جواب این سوال است – از یک راه معتبر علمی و دقیق- که افراد هنگام دیدن نتیجه یک عمل زیبایی صورت  در واقع چه چیز را می بینند؟ باز خوردها بسیار مثبت بوده است. بعد از عمل جراحی صورت، زنها دوست داشتنی تر و صادق تر به نظر می آیند. شاید این موضوع کمی مضحک به نظر بیاید ولی اگر بخواهیم صادق باشیم باید بگوئیم که شما باید خودتان به نوعی دارای دلفریبی و زیبایی باشید که قصد عمل جراحی زیبایی می کنید.

این تحقیق بر روی ۳۰ زن که بین سال های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۳ یک و یا چند عمل جراحی صورت از جمله لیفتینگ صورت و یا بالا بردن ابرو را انجام داده بودند، متمرکز بوده است. عکس های قبل و بعد از عمل بیماران به شش گروه تقسیم بندی شد. در هر گروه پنج عکس قبل از عمل و پنج عکس بعد از عمل بیماران گذاشته شده بود و در هیچ گروهی به طور همزمان عکس قبل و بعد از عمل بیماری قرار نگرفته بود. این شش گروه عکس به ۱۷۰ نفر که هیچ اطلاعی راجع به سابقه عمل جراحی بیماران نداشتند، نشان داده شد و از هر کدام از آنها خواسته شده بود که بیماران را با عنوان هایی مانند: جذاب، زنانه، پرخاشگر، برونگرا، دوست داشتنی، قابل اعتماد، ریسک پذیر و یا اجتماعی توصیف کنند.

حتما بخوانید :   راز های سلامت پوست مردان

 

لیفت صورت

عمل جراحی لیفت زیر چشم و لیفت تمام صورت بیشترین پاسخ مثبت را از طرف بیندگان به دست آوردند. البته هیچ پاسخی که به طور قطعی منفی باشد از سوی هیچ کس دریافت نشد.

هیچ کس نبایستی فکر کند که عمل جراحی ممکن است برای آنها زندگی شادتری به ارمغان آورد. ما بایستی اعتماد بنفس خود را تقویت کرده و سعی نمائیم خود را با جامعه یکسو نموده و اجتماعی تر باشیم . شما نبایستی تصمیم به عمل جراحی بگیرید فقط به این دلیل که فکر می کنید با عمل جراحی خوش شانس تر و یا شادتر خواهید شد.

تیموتی اسمیت  استاد روانشناسی در دانشگاه بریگهام یانگ در پروو یادآور می شود که جذابیت در واقع وجود فاکتورهای شخصیتی مثبت افراد می باشد و آنچه عمل های جراحی انجام میدهند فقط حذف اختلالات است. وی افزود همانگونه که در ادبیات بارها و بارها نشان داده شده است افرادی به عنوان جذاب و قابل اعتماد مطرح می شوند که دارای خصوصیات شخصیتی مثبتی باشند.

محققان در حال انجام تحقیق دیگری با همین موضوع بر روی بیماران مرد هستند، تا دریابند که آیا نتایج لیفت صورت برای بیماران مرد نیز یکسان خواهد بود.

 

این مطلب توسط تیم ترجمه زیباجو تهیه شده است و کپی کردن آن فقط با ذکر و لینک منبع امکان پذیر است.

منبع: everydayhealth

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید