مراقبت از مو در آستانه فصل برگریزان

106

خشکی-پوست-در-پاییز-599x300
فصل پاییز ممکن است برای مو های شما یک خطر بزرگ باشد تغییرات آب و هوا می‌تواند واقعا مو‌ را به‌هم بریزد، هم رنگش و هم بافتش را‌ و مراقبت را سخت می کند.ما از ایوانوفسکی‌‌شو‌، آرایشگر سالن استتیکا در شهر سنت پل در مینسوتا‌، پرسیدیم که چه تغییراتی باید انجام داد تا مو‌های ما در پاییز همچنان شاداب به نظر برسد‌.

htpe2bawnw9t6oyulyuy
رطوبت مو‌ ها را بیشتر کنید‌

با پوست خشک و خارش آن که با سرد شدن هوا آشکار می‌شود، آشنا هستید‌؟ این موضوع در مورد مو‌ هایتان هم صادق است‌. ایوانوفسکی‌شو می‌گوید‌:‌ “تغییر فصل از تابستان به پاییز‌، زمانیست که باید ماسکی برای مو‌ هایتان استفاده کنید یا شامپو و نرم‌کننده خود را تغییر دهید تا مو‌ بتواند خود را با این تغییرات آب و هوا‌یی وفق دهد‌. به دنبال مواد مرطوب کننده مانند جوجوبا و بوریتی باشید تا رطوبت مو‌  حفظ شود‌.”
از ترکیبات طبیعی استفاده کنید

با استفاده از ترکیبات تمام طبیعی‌، جلوی خشک شدن بیشتر مو‌ های خود را بگیرید‌.‌‌ایوانوفسکی‌شو می‌گوید‌: “مواد طبیعی راه حل اصلی این مشکل هستند‌، زیرا مانند مواد شیمیایی و الکلی روغن مو‌ هایتان را از بین نمی‌برند”‌. او برای مرطوب کردن بیشتر مو ها با مواد طبیعی‌، ماسک ویژه روغن درمانی کراتین L’Anzaرا دوست دارد ‌

مراقبت-از-موها-2
موها را تیره‌تر کنید

تابستان هم معنیست با مو‌هایی که زیر دست آفتاب بوده‌اند‌‌، با رنگ مو‌هایی که هایلایت کردن از ویژگی‌های آن است‌. اما با سردی هوا و کمتر شدن زمانی که در بیرون از خانه می‌گذرانیم‌، هایلایت مو‌هایتان رنگ می‌بازد‌. ایوانوفسکی‌ پیشنهاد می‌کند تا با کمی تیره‌تر کردن رنگ مو‌هایتان در پاییز‌، طبیعت را در این مبارزه شکست دهید‌. او می‌گوید‌: “تیره کردن مو باعث می‌شود تا این تغییرات آسان‌تر صورت بگیرد و رنگ مو‌ها را متعادل می‌کند‌‌‌‌”‌.

حتما بخوانید :   رنگ ها در آرایش صورت

 

ظیطز ظیز
از حجم دهنده استفاده کنید

با سردی هوا‌، رطوبت آن کمتر شده و باعث لختی مو‌ ها می‌شود‌. ایوانوفسکی‌می‌گوید عاشق استفاده از تقویت کننده به همراه اسپری حجم دهنده برای تقویت ریشه ها به میزان لازم است.
از شامپوی پاک کننده استفاده کنید

تابستان می‌تواند پسماند ‌های زیادی را در ناحیه ریشه مو هایتان به جا بگذارد‌‌مثل اسپری نمک‌، ضد آفتاب و ماسه که همه باعث چرب و سست شدن ریشه مو می‌شوند‌. فصل جدید را با سم‌زدایی سرتان آغاز کنید‌؛ با استفاده از یک شامپوی پاک کننده(clarifying shampoo)به صورت یک بار در هر ۲هفته ‌. نکته‌: ایوانوفسکی‌شو می‌گوید این شامپو‌ها برای مو‌ های رنگ کرده مناسب نیستند‌، زیرا رنگ آن‌ها را از بین می‌برند‌. تنها برای مو‌ های رنگ نشده!