drink-coffee
بیماری ام اس و بیماری آلزایمر و پارکینسون بیماری های عصر تکنولوژی هستند که چه بخواهیم و چه نخواهیم در معرض ابتلا به انها هستیم. محققان برای دوری ازاین بیماری ها یک توصیه دارند.

بیماری ام اس ! حتی شنیدن نامش هم تن ما عصر تکنولوژی ها را می لرزاند. در مطالب قبلی دلایل ابتلا به این بیماری را برایتان گفتیم اما در این بخش جدیدترین یافته ی محققان برای پیشگیری از ابتلا به بیماری ام اس را خواهیم گفت.

 

بعد از انجام تحقیقات و مطالعات بر روی ۲٫۷۸۸ فرد مبتلا به ام اس و ۴٫۰۰۰ فرد سالم دانشمندان دریافتند که افرادی که از قهوه استفاده نمی کنند بیشتر در مرض ابتلا به ام اس قرار می گیرند.

محققان سوئدی دریافتند افرادی که اصلا قهوه مصرف نمی کنند یک و نیم برابر بیشتر از افرادی که حداقل ۶ فنجان قهوه در طول هفته مصرف می کنند مبتلا به ام اس می شوند.

در مطالعه ایالات متحده، آن دسته از مردم که قهوه نمی نوشند خطر ابتلا به بیماری ام را تا یک و نیم برابر در خود افزایش می دهند.

ائبطف

قهوه خاصیت دفاعی بدن را افزایش می دهد. طبق جدیدترین مطالعات پزشکان دریافتند که افرادی که به هیچ عنوان قهوه مصرف نمی کنند یک و نیم برابر بیشتر در معرض ابتلا به ام اس بیماری عصر تکنولوژی مبتلا می شوند. همچنین دانشمندان بیان کردند که مصرف قهوه به میزان یک فنجان در روز خطر ابتلا به آلزایمر و پارکینسون را تا حد قابل توجهی کاهش می دهند.

سالها پیش نیز محققان دریافتند که مصرف یک فنجان قهوه در روز تا ۲۵ درصد خطر ابتلا به دیابت را کاهش می دهد.

حتما بخوانید :   فاجعه ی نگه داشتن ادرار بر بدن

سازمان جهانی بیماری های مربوط به سیستم عصبی با انجام مطالعات بر روی ۲٫۵ میلیون مبتلا به بیماری ام اس دریافتند که این بیماری بر روی تطلب بافت عصبی به طور مستقیم اثر گذاشته و عملکرد طبیعی ان را مختل می کند.

hhh351

متاسفانه سن ابتلا به ام اس در حال کاهش است و هم اکنون بین ۲۰ تا ۴۰ سال بیشترین مبتلایان را دارد  که در بین این بیماران آمار زنان چندین برابر مردان است.