نواحی تناسلی و مراقبت از آن

367

نواحی تناسلی آقایان و خانم ها دارای پوستی حساس بوده و مستعد رشد باکتری ها و ایجاد بوی نامطبوع می باشد به همین دلیل رعایت بهداشت آن بسیار ضروری و مهم بوده و شستشوی روزانه ی آن با شوینده های مناسب توصیه می گردد. در آقایان و خانم ها بعد از مقاربت و در دوران قاعدگی بانوان ، رعایت بهداشت نواحی حساس بسیار مهم به حساب می آید و شستشو در این موارد حتما توصیه می شود. همچنین دستگاه تناسلی خانم ها دارای ترشحات طبیعی روزانه است که در صورت عدم رعایت بهداشت دچار عفونت باکتریایی و قارچ های مختلف می گردد و در صورت عدم بهبودی مشکلاتی از قبیل نازایی به وجود می آورد.
باید توجه داشت که در دوران بارداری ترشحات طبیعی دستگاه تناسلی افزایش می یابد، بنابراین مراقبت بهداشتی مادر ضرورت زیادی پیدا می کند به همین دلیل برای جلوگیری از عفونی شدن این ترشحات و ایجاد آثار زیانبار برای جنین، رعایت بهداشت و شستشوی روزانه با ترکیبات مناسب برای خانم باردار توصیه می گردد.

 

عکس + نواحی تناسلی و مراقبت از آن
توصیه های لازم جهت سلامت نواحی حساس:
استفاده از لباسهای زیر نخی و راحت و تعویض مکرر آنها
شستشوی مرتب سطح خارجی نواحی حساس با شوینده ی مناسب
خشک کردن مرتب نواحی حساس با دستمال کاغذی پس از ادرار کردن
برای خانم ها استفاده از نوارهای بهداشتی استاندارد طی دوران قاعدگی و تعویض آنها هر ۴-۶ ساعت یکبار

 

کارهایی که برای کاهش بوی واژن میتوان انجام داد عبارتند از :

 

عکس + نواحی تناسلی و مراقبت از آن
قسمت بیرونی ناحیه تناسلی خود را بشویید.

هنگام استحمام با کمی صابون، قسمت خارجی اندام تناسلی خود را کف مالی کنید و سپس با آب فراوان بشویید. توجه داشته باشید که هرگز قسمت داخلی اندام تناسلی خود را با صابون نشویید، زیرا این کار باعث خارش و عفونت واژن می شود.

حتما بخوانید :   مشکلات دستگاه تناسلی در نوزادان دختر

از دوش واژینال استفاده نکنید
واژن سالم به طور طبیعی دارای تعدادی باکتری و قارچ است. اسیدیته طبیعی واژن، این باکتری ها و قارچ ها را تحت کنترل قرار می دهد تا بیماری زا نشوند. ولی استفاده از دوش واژینال این تعادل طبیعی را به هم می ریزد و باعث بیماری ناحیه واژن می شود.

این مطلب توسط تیم زیباجو تهیه شده است و کپی کردن آن فقط با ذکر و لینک منبع امکان پذیر است.

 

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید