نیاز شدید شهروندان سرپل ذهاب به آب معدنی و چادر – بلایای طبیعی – محیط زیست

1

سلامت نیوز:یکی از شهروندان سرپل ذهاب گفت: حدود ۱۲ ساعت از زلزله گذشته اما هنوز آب معدنی و چادر به اندازه‌ کافی میان زلزله زدگان شهرستان توزیع نشده است.

به گزارش سلامت نیوز به گفته ایسنا،باباخانی از شهروندان سرپل ذهاب اظهار کرد: شهروندانی که خود چادر داشته‌اند شب را در آن گذرانده‌اند و باقی شهروندان مجبور شدند در فضای باز شب را بگذرانند.

وی افزود: بر اساس مشاهداتم به نظر می‌رسد تنها دو بار هلی کوپتر هلال احمر توانسته حدود ۱۰۰ تا ۲۰۰ بسته آب معدنی به شهر برساند و کمبود آب معدنی به شدت احساس می‌شود.

بابانی تصریح کرد: تنها در شهر پل ذهاب ۳۵ هزار شهروند وجود دارند که بیش از آنها به خاطر تخریب منازل‌شان در شهر آواره شده‌اند و از سوی دیگر آب و برق در برخی از نقاط قطع شده است، مغازه‌ها بسته‌ شده‌اند و ارتباطات تلفنی قطع شده است.

وی ادامه داد: هنوز تعدادی از انسان ها در زیر آوار مانده‌اند. آنهایی که نجات پیدا کرده‌اند نیز مجبور شدند در مراکزی همچون فرمانداری و ورزشگاه شهر استقرار یابند تا در دریافت کمک به آنها تسهیل شود.

وی تصریح کرد: بخشی از بیمارستان سرپل ذهاب تخریب شده و تقریبا امکان خدمات رسانی دراین بیمارستان به پایین‌ترین حد ممکن رسیده است.

باباخانی بیان کرد: ارتش با دل و جان از همان ابتدای وقوع زلزله در میان زلزله زدگان حضور یافته و به کمک انسان ها شتافتند.

شب گذشته زمین لرزه ای به بزرگی ۷٫۳ ریشتر در مرز کرمانشاه با کشور عراق رخ داده و کانون این زمین لرزه در مرز کرمانشاه و در امتداد ایران بوده است. این زمین لرزه از شمال غربی تا جنوب غربی ایران احساس شده است.

حتما بخوانید :   زیباجو : راز و رمز پیری سالم کشف شد - زندگی سالم

زیباجو

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید