چگونه غیر ممکن ها را ممکن کنیم؟

247

2572e8a7-a43c-4681-95d6-6e78c92643b3

زندگی بسیار با ارزش است، به همین دلیل نباید به کم قانع شوید. در عوض باید از زندگی نهایت لذت را ببرید. اما چگونه؟ نمی گویم تمام پاسخ های این پرسش را می دانم اما با توجه به آموخته های شخصی، در اینجا دو مرحله برای رسیدن به یک زندگی ایده آل را ذکر می کنم:
۱ تفکرات خود را نسبت به امور ممکن گسترش دهید

برای اینکه زندگی را به تمام معنا زندگی کنید، نخست باید روشن شود “به تمام معنا” برای شما چه مفهومی دارد. اگر تمام استعدادهایتان شکوفا شود چه می شود؟ رسیدن به تمام آرزوها چه حسی دارد؟ اگر جواب را نمی دانید پس در همان زندگی معمولی که دارید خواهید ماند و به اندک ها راضی خواهید شد. دقیقاً به همین علت است که باید تعریف خود را از “به تمام معنا”  اصلاح کنید.

برای این کار دو مانع وجود دارد که باید بر آنها غلبه کنید:

530559_961
الف: ناآکاهی نسبت به ممکن ها

گاهی تنها دلیل نرسیدن به خواسته ها ناآکاهی نسبت به امکان پذیر بودن آنهاست.

برای مثال سبک زندگی مستقل از مکان را در نظر بگیرید. اگر ندانید حین سفر در دور دنیا می توانید کار هم بکنید، تنها ۵ تا ۹ مورد کاری را برای خود مقدور خواهید دید و به همین دلیل قادر نخواهید بود سبک زندگی ایده آل خود را داشته باشید. برای رفع این مشکل باید اطلاعاتتان را به روز کنید. مطالعه کنید و به وبلاگ ها سری بزنید. برنامه های ضبط شده را بشنوید و دامنه فکری خود را وسعت دهید.
ب: باور نداشتن به امکاپبذیر بودن امور

حتما بخوانید :   نکاتی در مورد بازاریابی تلفنی تا خرید محصول

حتی اگر نسبت به امری آگاهی داشته باشید باز ممکن است به امکان پذیر بودن آن باور نداشته باشید. شاید تصور کنید برایتان زیادی است یا فراتر از توانایی شماست. به همین خاطر هم جرات نخواهید کرد آن را هدف خود قرار دهید. راه مورد علاقه من برای رهایی از این مشکل مطالعه داستان های زندگی انسان های بزرگ است. اگر چنین کنید خواهید فهمید که آنها هم از یک زندگی معمولی شروع کرده اند. زندگی ای که شاید شبیه زندگی من یا شما بوده. اگر آنها توانسته اند به این موفقیت های بزرگ دست یابند پس شما هم می توانید.

71ac5b80685e4596720322591f3b2a98_XL
۲ – ممکن ها را پیگیر باشید

بعد از باور به امکان پذیری امور بزرگ، گام بعدی تعقیب آن امور ممکن است. کاری کنید که رویاهایتان به حقیقت بپیوندد. برای این منظور باید سه کار انجام دهید:
الف: خود را برای یک ماراتون آماده کنید

دستیابی به امور بزرگ زمانبر است و شاید سال ها طول بکشد. پس خود را برای یک ماراتون حاضر کنید نه یک دوی معمولی. منتظر موفقیت آنی نباشید.
ب: ریسک پذیر باشید

التبتا

اگر محتاطانه عمل کنید به نتایج مطلوب نخواهید رسید. باید ریسک کنید، ریسک یعنی شکست هم ممکن است، یعنی تلاشی که در ظاهر بی پاداش است. و این همان بهایی است که برای بدست آوردن موفقیت های بزرگ باید بپردازید. اگر شما هم مانند افراد معمولی عمل کنید در نهایت یکی از آنها خواهید شد.
ج: یاد بکیرید چگونه با شکست مواجه شوید

از آنجا که شکست ها ناگزیرند، یادگیری مواجهه با آنها امری ضروری است. نگذارید شکست ها شما را از حرکت بازدارند. در عوض از آنها درس بگیرید. مهمتر اینکه تحت هیچ شرایطی نباید انگیزه خود را از دست بدهید. به قول “وینستون چرچیل” “موفقیت توانایی حرکت از یک شکست به سمت شکست دیگر بدون از دست دادن ذره ای انگیزه است.“