کسانی که منافذ باز دارند حتما بخونند

412
عکس + کسانی که منافذ باز دارند حتما بخونند

منافذ پوستی در حقیقت محل خروج چربی ها از غدد چربی هستند . در همه افراد این منافذ وجود دارند اما افررادی که پوست چرب دارند و غدد چربی آنها فعال است بیشتر دیده می شود. در زیر میخواهیم ۷راه درمان منافذ باز پوست را بازگو کنیم:

۷ راه درمان منافذ باز پوست

۱- بخور

معمولاً یکی از روشهای کاربردی برای درمان و از بین بردن جوشهای سر سیاه و همچنین بستن منافذ پوست استفاده از بخور است که همیشه در دسترس بوده و کارایی لازم را دارد، ابتدا پوست صورت را با آب و صابون و با استفاده از لیف شستشو کرده و در ظرفی که امکان بخور درآن وجود داشته باشد آب را جوش آورده، زمانی که آب جوش آمد، ظرف را از روی اجاق گاز بردارید سپس با استفاده از پوششی برای قرار دادن روی سر ، پوست صورت خود را بخوبی در زمانی بین ۳ تا ۵ دقیقه بخور دهید. در ادامه می توان با استفاده از ماسکهایی که معرفی خواهیم کرد پوششی از ماسک پس از بخور روی صورت قرار داده و تاثیر بخور و استفاده از ماسک را در بسته شدن منافذ به خوبی مشاهده کنید.

عکس + کسانی که منافذ باز دارند حتما بخونند
۲- ماسک انار

مقداری پوست انار خشک شده را کامل پودر کنید تا مثل گرد بشود بعد با مقدار کمی آب بجوشانید تا آبش تبخیر بشه و حالت خمیری پیدا کند. سرد که شد با کمی عسل مخلوط کنید و روی پوستتون ماسک کنید نیم ساعت تا یک ساعت نگه دارید بعد از شستن اثرش را میبینید.

۳- لیموترش تازه 

حتما بخوانید :   آیا می دانید راه درمان جوش های سرسیاه چیست؟

بی شک بسیاری از خانم ها تجربه استفاده از آب لیموهای آماده و تیره شدن پوست را دارند ، با توجه به ترکیبات آب لیموهای آماده که گاهی توسط افراد سودجو در کارگاه هایی سعی در تولید آب لیموی تقلبی با استفاده از موادی از قبیل اسید سیتریک و آب کاه دارند توصیه می کنم که در صورت تمایل به استفاده از آب لیمو فقط از لیموترش تازه که هیچ جایگزینی هم ندارد استفاده کنید. لیموترش تازه با قابلیت های فراوانی از جمله :

ماهیت اسیدی ، وجود مقدار زیاد ویتامین ث که در بسته شدن منافذ باز پوست نقش مهمی دارند توصیه می شود، به دو صورت می توان از این مائده آسمانی استفاده کرد : ۱- استفاده از لیموترش تازه به تنهایی ۲- استفاده از لیمو در ماسک های مختلف ۱- برای اینکه از لیمو به تنهایی استفاده کنید کافی است پس از طی مراحل بالا یعنی شستشو و بخور یک عدد لیموی تازه را از وسط نصف و به آرامی روی سطح پوست ماساژ و قبل از خشک شدن کامل آن شستشو کنید. ۲- برای تهیه ماسک : به کمک یک قاشق غذاخوری آب لیمو و ۲ عدد سفیده تخم مرغ، یک ماسک صورت شگفت انگیز تهیه کنید، مواد ذکر شده را با هم مخلوط و بر روی پوست صورت پس از طی مراحل ذکر شده ماسک کرده و پس از گذشت ۱۰ دقیقه پوست را با آب ولرم بشویید.

عکس + کسانی که منافذ باز دارند حتما بخونند

۴- ماسک نارنج و گلاب

ماسک آب نارنج و گلاب”ماسک ترمیم منافذ پوست” یکی از قدیمی ترین روشهای بستن منافذ پوست است.

حتما بخوانید :   پاها ی خود را اینگونه زیبا کنید

۵- ماسک جوانه گندم

این ماسک نه تنها تاثیر مثبت در رفع منافذ باز پوست داشته بلکه در روشن و شفاف کردن پوست صورت نیز موثر است . برای تهیه این ماسک نیاز به جوانه گندم یا همان گندم جوانه زده که پس از خشک کردن آن را به صورت پودر در بسیاری عطاری ها ارائه می کنند دارید، ابتدا یک قاشق غذاخوری پودر جوانه گندم را با کمی شیر مخلوط کرده و پوست را با استفاده از لیف و صابون بشویید و مخلوط بدست آمده را روی پوست به صورت حرکت چرخشی ماساژ دهید وپس از گذشت زمان ۱۰ تا ۱۵ دقیقه با آب ولرم بشویید.

۶- ماسک جو دو سر

ماسک جو دوسر برای لایه برداری ملایم پوست ، از بین بردن جوشهای سر سیاه ، بستن منافذ باز پوست و برای کنترل چربی اضافی پوست به کار برده می شود، البته باید به این نکته نیز اشاره کنم که برای پوست های حساس نیز تاثیر دارد. برای تهیه ماسک جو دوسر به پنج قاشق عسل ، پودر جو دوسر دو قاشق غذاخوری ، شیر دو قاشق غذاخوری نیاز دارید ، مواد را باهم مخلوط و به مدت یک ساعت در یخچال نگهداری کنید ، بهتر است ابتدا پوست را بشویید و بخور دهید و سپس این ماسک به صورت حرکت دایره ای روی پوست ماساژ دهید و پس از گذشت ۱۵ تا ۳۰ دقیقه بعد با آب سرد بشویید. این ماسک را یک یا دو بار در هفته به صورت منظم تکرار کنید .

عکس + کسانی که منافذ باز دارند حتما بخونند

۷- جوش شیرین

جوش شیرین را به عنوان یک عامل لایه بردار ملایم برای از بین چربی اضافی پوست و همچنین پاکسازی محل هایی از منافذ باز پوست که درون آنها گرد و خاک و مواد چرب با هم مخلوط و باعث بسته شدن روزنه های پوست شده اند به کار می بریم، این ماده همچنین در تنظیم ph تعادل حالت قلیایی و اسیدی پوست کمک شایانی می کند، یک چایخوری جوش شیرین را به همراه کمی آب مخلوط کرده و پس از شستشوی پوست با آب و صابون محلول بدست آمده را روی صورت ماساژ داده و پس از ۲ تا ۳ دقیقه پوست را با آب سرد شستشو کنید.

حتما بخوانید :   چه مواد غذایی باعث ایجاد پوست چرب می شوند؟

 

این مطلب توسط تیم زیباجو تهیه و تدوین شده و کپی فقط با لینک منبع مجاز است.

 

 

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید