گوشتی که قاتل عمر و بینایی شماست

151

imagesGSG37WA6

یک بررسی در استرالیا نشان داد که افرادی که ۱۰ بار یا بیشتر در هفته گوشت می خورند، نسبت به افرادی که ۵ بار یا کمتر در هفته گوشت می خورند، حدود ۵۰درصد با احتمال بیشتر ممکن است به تحلیل شبکیه چشم مبتلا شوند.
تحلیل رفتن شبکیه چشم با افزایش سن (AMD) علت شایع از دست رفتن بینایی در افراد سالمند است.

images0MKN115Q
نتایج در مورد گوشت های فراوری شده و گوشت تازه و حتی پس از در نظر گرفتن سایر عوامل خطرساز برای تحلیل رفتن شبکیه چشم به قوت خود باقی بود. در مقابل ظاهرا مصرف مقادیر زیاد گوشت مرغ اثر حفاظتی در مقابل این بیماری داشت.

19
یک تحقیق بزرگ که در سال ۲۰۰۹ به وسیله موسسه های بهداشت آمریکا (NIH) انجام شد تاثیر مصرف گوشت قرمز بر مرگ و میر را بررسی کرد. در این بررسی حدود ۵۵۰ هزار نفر در سنین ۵۰ تا ۷۱ سال شرکت داشتند و ۵۹ درصد آنها مرد بودند. پژوهشگران علاوه بر تعیین میزان مصرف گوشت این افراد، اطلاعات در مورد سن، میزان تحصیلات، وضعیت ازدواج، سابقه خانوادگی سرطان، نژاد، میزان دریافت کالری، شاخص توده بدنی (معیار چاقی)، سابقه سیگار کشیدن، عادات ورزشی،مصرف ویتامین و مصرف سبزی و میوه این افراد را نیز ارزیابی کرده بودند.

نلنلنلن
مضرات گوشت قرمز بر سلامتی بدن و تاثیر ان بر کاهش بینایی چشم

در طول ۱۰ سال مشاهده حدود ۴۸۰۰۰ نفر از مردان و بیش از ۲۳۰۰۰ نفر از زنان فوت کردند. مردانی که بیشترین میزان گوشت قرمز را می خوردند، نسبت به مردانی که کمتر گوشت می خوردند، ۳۱ درصد بیشتر در معرض خطر مرگ بودند. مصرف مقادیر زیاد گوشت فراوری شده (مانند کالباس و سوسیس) با ۱۶ درصد خطر مرگ بیشتر همراهی داشت. مرگ ناشی از سرطان و بیماری قلبی- عروقی نیز از همین الگو پیروی می کرد و درباره زنان نیز همین قضیه صادق بود. هم در زنان و هم در مردان خوردن «گوشت سفید» با کاهش میزان مرگ و میر ارتباط داشت.

حتما بخوانید :   تغذیه کودکان در مسافرت

47
شما مجبور نیستید که همه انواع گوشت قرمز را کنار بگذارید، اما باید آن را به دقت انتخاب کنید، به طور مناسب آن را آمااده کنیدو به طور متعادل از آن بخورید. از قطعات گوشت چربی دار پرهیز کنید. همچنین دل و جگر و قلوه و گوش های اندامی مانند آن و گوشت های فراوری شده (سوسیس، هات داگ، کالباس و بیکن و مانند آنها) را کنار بگذارید.

19
قطعات گوشت یکپارچه چربی دار را نخرید و گوشت پاک شده و لخم بخرید. همه چربی های قابل مشاهده گوشت را قبل از پختن بگیرید.
از تف دادن یا سرخ کردن گوشت پرهیز کنید و به جای آن گوشت را آب پز کنید یا در فر بگذارید یا طوری روی اجاق بپزید که چربی ذوب شده آن جدا شود.
اگر گوشت را آرام پز می کنید، پیش از سرو غذا چربی های آن را جدا کنید و بالاخره برای پیشگیری از عفونت های منتقل شونده از راه غذا گوشت باید تا ۷۴ درجه سانتی گراد حرارت ببیند، اما مراقب باشید که گوشت زغالی نشود.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید