آموزش انتخاب لباس های با کیفیت برای سال نو

136
آموزش انتخاب لباس های با کیفیت برای سال نو

آموزش انتخاب لباس های با کیفیت برای سال نو

خریدن لباس برای سال نو بسیار مهم می باشد زیرا زیبایی الهام بخش بخشی از زندگی ما انسان ها می باشد سال نو الهام بخش تغییرات مثبت است. امسال دقت بیشتری روی خریدهایتان داشته باشید. قبل از اینکه به صندوق بروید، زمانی را به بررسی کیفیت لباس هایی که انتخاب کرده اید، اختصاص دهید. امروزه لباس ها دوام لباس های چند دهه گذشته را ندارند. چه از فروشگاه های بزرگ خرید کنید چه از بوتیک های کوچک، کیفیت ها کاهش پیدا کرده است. بنابراین کیفیت لباس ها را بررسی کنید تا مطمئن شوید که پول تان به هدر نمی رود.

بررسی جزئیات لباس
همیشه جزئیات لباسی که می خواهید خریداری کنید را بررسی کنید، به ویژه هنگامی که شامل جزئیات اضافی مثل دکمه، منجوق و پولک است. هم به کیفیت آنها توجه کنید و هم چگونگی نصب آنها روی لباس. چک کنید و ببینید که مهره ها به لباس چسبانده شده اند یا روی آن پرچ شده اند. حالت اول نشان دهنده این است که مهره ها از روی لباس کنده خواهند شد، در حالی که حالت دوم به معنی طول عمر بیشتر آنهاست. همچنین ببینید که منجوق و پولک ها چگونه به لباس متصل شده اند، اگر دانه دانه به لباس دوخته شده اند، گیر کردن آنها به جایی می تواند باعث از دست رفتن لباس تان شود.

آموزش انتخاب لباس های با کیفیت برای سال نو

ضخامت جین را چک کنید.
مانند تمام پارچه ها، جین هم اغلب به عنوان جنس خاص خود در دنیای مد شناخته می شوند. اما همه جین ها به صورت یکسانی درست نشده اند. اولین نکته برای خرید جین توجه به ضخامت پارچه است. برای چک کردن ضخامت جین آن را در مقابل نور بگیرید و ببینید چقدر نور از آن رد می شود. این کار مشخص می کند که بافت پارچه و تراکم تار و پود های آن چگونه است. هر چه این تراکم بیشتر باشد طول عمر جین بیشتر است.

آموزش انتخاب لباس های با کیفیت برای سال نو

دوخت لباس را بررسی کنید.
نخ و دوخت لباس ها را قبل از خرید بررسی کنید. همیشه یک دوخت کج به معنی کیفیت پایین لباس نیست- شاید به معنی این باشد که لباس دست دوز است- . اما ضخامت نخ، کلیدی است. هر چه نخ نازک تر باشد، معمولاً دوام لباس کمتر است. همچنین بهتر است به دنبال لباس هایی باشید که دوبار دوخته شده باشند که هم استحکام لباس را بالاتر می برد و هم از شکافته شدن درز ها جلوگیری می کند.

پارچه لباس را لمس کنید
توصیه می شود که برای تعیین کیفیت پارچه، آن را لمس کنید. بعضی از پارچه های نازک مانند ابریشم به راحتی موقع پوشیدن آسیب می بینند. برای این کار یک تکه کوچک از لباس را در دست تان فشرده کنید و نتیجه را مشاهد کنید. همچنین لباس باید احساس راحتی و نرمی به شما بدهد که همه اینها با لمس کردن لباس به دست می آید.

آموزش انتخاب لباس های با کیفیت برای سال نو

برچسب های روی لباس را بخوانید
هر چند این نکته بدیهی و واضح به نظر می رسد، اما خیلی ها فراموش می کند برچسب روی لباس ها را بخوانند. این فراموش کردن هم اغلب وقتی اتفاق می افتد که به صورت آنلاین خرید می کنید یا اینکه وقتی نام لباس مربوط به جنس آن باشد. (مانند “ژاکت پشمی” یا “روسری ابریشم”) حتی اگر ژاکتی به نظر می رسد- و شما اینطور احساس می کنید- که پشمی است، باز هم ممکن است اینطور نباشد و فقط شبیه آن به نظر برسد. همیشه برچسب داخل ژاکت را نگاه کنید تا مطمئن شوید که واقعاً ۱۰۰% پشمی است. اگر دارید قیمت یک لباس پشمی، ابریشمی یا سایر پارچه های خوب را می پردازید، مطمئن شوید که دقیقاً همان جنس را می خرید.

آموزش انتخاب لباس های با کیفیت برای سال نو

زاپاس درزها را چک کنید
هنگامی که فصل و لباس ها عوض می شوند، بدن ما هم تغییر می کند. اگر یک لباس با کیفیت می خرید، می خواهید آن را برای سال های بعد هم نگه دارید. برای اینکه لباس را با تغییرات بدن و استایل تان تطبیق دهید، لباسی انتخاب کنید که کمی زاپاس اضافه در قسمت درز های آن وجود داشته باشد که اگر وزن تان بالا رفت بتوانید آن را درست کنید یا اینکه آن را درز بگیرید.

آموزش انتخاب لباس های با کیفیت برای سال نو

وقتی که برای لباس گذاشته شده است را در نظر بگیرید
همان طور که می توانید میزان وقتی که برای تزیین یک کیک یا درست کردن یک هدیه دست ساز گذاشته شده است را بسنجید، می توانید بگویید که طراح چه میزان انرژی برای لباس گذاشته است. به چیزهای کوچک مانند چاپ داخلی یا بافت لباس توجه کنید. وقتی یک طراح برای گذاشتن یک جیب اضافی، جزئیات چاپ شده یا بافته شده وقت می گذارد – که کمتر کسی آنها را می بیند- ، نشان می دهد که در فرایند تولید دقت لازم را گذاشته است.

آموزش انتخاب لباس های با کیفیت برای سال نو

به دنبال وسایل زاپاس همراه لباس باشید
همیشه دکمه ها، زیپ ها، پولک ها و چیز های دیگر زاپاس که به لباس وصل شده است را پیدا کنید و نگه دارید. وقتی یک دکمه کنده می شود یا پولک لباس گم می شود، این چیزهای زاپاس باعث صرفه جویی در پول تان (و وقتی که باید برای پیدا کردن مشابه آن بگذارید) می شوند. این دکمه ها برای قشنگی و جالبی به پشت لباس دوخته نشده اند، بلکه در زمان تنگنا برایتان مفید واقع خواهند شد. صرفه جویی در پول یک اولویت برای بسیاری از شرکت های تولید پوشاک است و معمولاً کیفیت، قربانی قیمت لباس می شود. از این نکته ها برای پیدا کردن لباسی که عمرش طولانی باشد استفاده کنید.

حتما بخوانید :   آرایش تكمیلی و ترمیمی

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید