فراموش کردن راه منزل، اولین نشانه ی آلزایمر

136

فراموش کردن راه منزل، اولین نشانه ی آلزایمر

آیا اغلب اوقات راه منزل را فراموش می کنید؟ این می تواند نشانه ای از بیماری آلایمر در شما باشد. در اینجا بیان شده است که چرا فراموشی مکرر راه منزل یک مشکل جدی به حساب می آید. در ادامه با “زیباجو” همراه شوید.

مطالعات اخیر نشان می دهد اگر مسیر راهتان را به یاد نمی آورید، این می تواند نشانه ای نزدیک از بیماری آلزایمر باشد. بیماری آلزایمر را می توان بسیار قبل تر به صورت بالینی مورد تشخیص قرار دهیم. محققین دریافتند که افزایش مشکلات ناشی از ساخت نقشه های شناختی از محیط جدید ممکن است شروع بالینی احتمالی از اختلالات و ناهنجاری هایی در فرد باشد.

alzheimer

این یافته ها نشان می دهد که وظایف طراحی شده راهبردی مغز برای ارزیابی یک استراتژی نگاشت شناختی می تواند یک ابزار قدرتمند جدید برای تشخیص اولین تغییرات مربوط به بیماری آلزایمر باشد.

وظیفه طراحی شده ی راهبردی مغز که در این مطالعه برای ارزیابی مهارت های شناختی در تشخیص بالینی بیماری آلزایمر مورد استفاده قرار گرفته است، بسیار حساس تر از ذهن استاندارد و حافظه اپیزودیک بود. یافته های شناختی از این مطالعه مطابق با جایی از مغز هستند که تحت تاثیر اثرات سو بیماری آلزایمر در اولین سطوح خود هستند. که با پیشرفت بیماری به سایر مناطق مغز پیشروی می کنند.

سکته-مغزی-1

مشاهدات نشان می دهد پیشرفت نشانه های بالینی بیماری آلزایمر به گونه ای است که با آتروفی هیپوکامپ و مرتبط با مشکلات نگاشت شناختی مشخص می شود، این امر به ویژه در مرحله یادگیری خود را بیشتر نسان می دهد. با پیشرفت بیماری، مشکلات نگاشت شناختی بدتر می شود، درگیری به صورت لحظه ای ایجاد شده، و اختلال در شناخت مسیر ظهور می کند.

حتما بخوانید :   تست تشخیص افسردگی دکتر دیوید برنز

منبع: thehealthsite.com

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید