روش تهیه ی دو نوع روغن گیاهی

21561
عکس + روش تهیه ی دو نوع روغن گیاهی

خرید روغن دانه سیاه

همین الان خرید کنید

خرید روغن دانه سیاه

روغن ها خواص بسیاری برای پوست و مو و حتی امراض مختلف دارند. می خواهیم طرز تهیه ی روغن سیاه دانه و روغن بادام را آموزش دهیم. قبل از آن ، روغن سیاه دانه برای درمان  آسم ، ریزش مو ، جوانسازی پوست و …. کاربرد دارد و روغن بادام برای کاهش علایم پیری ، زیبایی مو و… کاربرد دارد.

عکس + سیاه دانه

 

روش تهیه ی روغن سیاه دانه

روش اول: ۴مثقال سیاه دانه را با ۲۱ مثقال مغز بادام با هم کوبیده و له کرده و آن را در پارچه ای ریخته و خوب فشار دهید و روغن آن را بگیرد.

 

عکس + روغن سیاه دانه

روش دوم: ۱۵۰ گرم سیاه دانه را در ۱ لیتر آب جوشانیده تا نصف آب بخار شود سپس صاف نموده آب آن را با روغن کنجد یا روغن زیتون مخلوط کرده با آتش ملایم آنقدر بجوشانید تا آنها بخار شود و روغن بماند.

💢تذکر:

۱٫سیاه دانه را حتما به میزان که مورد مصرف است پودر نمایید و فورا استفاده کنید.

۲٫بهترین شیوه موثر در بهره گیری از سیاه دانه ،مصرف دانه های کوبیده و پودر شده مخلوط با عسل یا همراه شیر است.

۳٫ساده ترین راه مصرف سیاه دانه آن است که یک قاشق چای خوری از پودر سیاه دانه را با ۱ فنجان ماست یا یک لیوان دوغ مخلوط نموده مورد مصرف قرار دهید.

۴٫می توان همین مقدار سیاه دانه را با روغن زیتون مخلوط کرده و میل نمود.

۵٫مفید ترین زمان اثر بخشی آن هنگام صبحانه یا هنگام شام است. و میزان مصرف آن ۱ تا ۲ گرم در روز اشاره شده است. و مصلح آن کتیرای خوراکی است.

حتما بخوانید :   راز دوام قرمزی مو مخصوص آنشرلی ها

 

عکس + روغن بادام
روش تهیه ی روغن بادام

مقدار ۲۵۰ گرم مغز بادام درختی را داخل تابه روی حرارت قرار داده تا در اثر حرارت به مرز برشته شدن برسد سپس داخل آسیاب برقی ریخته و آسیاب کنید .در زمان آسیاب شدن بادام متوجه چسبیدن بادام به شکل خمیر به دیواره آسیاب خواهید شد. بادامی که به شکل خمیر در آمده را از دیواره جدا کرده و به وسط آسیاب منتقل کنید. این عمل را چند بار تکرار کنید تا خمیر حالت روغنی پیدا کند.

 

عکس + روغن بادام

سپس خمیر روغنی بدست آمده را وسط یک روسری و یا دستمال بزرگ قرار داده به شکل یک توپ در دست گرفته به صورتی که توپ در قسمت بالا قرار گرفته و لبه های پارچه را محکم در دست نگهدارید و با لبه یک قاشق روی سطح گردی که ایجاد کرده اید بکشید .روغن با لبه قاشق از سطح آزاد شده و داخل ظرفی که از قبل تهیه کرده اید ریخته تا این جا کار تمام شد. باید چند روزی روغن را به حال خود رها کرده تا ذرات معلق در روغن ته نشین شود سپس روغن را از سطح برداشته و استفاده نمایید .

این مطلب توسط تیم زیباجو تهیه شده است و کپی کردن آن فقط با ذکر و لینک منبع امکان پذیر است.

2 ديدگاه

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید