جلوگیری ،درمان ریزش مو ،تقویت رشد مو، با کلاه لیزری رشد موی igrow

310
جلوگیری ،درمان ریزش مو ،تقویت رشد مو، با کلاه لیزری رشد موی igrow

جلوگیری ،درمان ریزش مو ،تقویت رشد مو، با کلاه لیزری رشد موی igrow

 برای اولین بار در ایران، دارای تأییدیه سازمان غذا و داروی آمریکا FDA
تجویز توسط پزشک متخصص پوست و مو

جلوگیری ،درمان ریزش مو ،تقویت رشد مو، با کلاه لیزری رشد موی igrow

کلاه لیزری رشد موی igrow،درمان ریزش مو،تقویت رشد مو

از سال ۱۹۶۷ که تأثیر لیزر کم توان (Low Level Laser) بر رویش مجدد مو به اثبات رسید تا به امروز که بیش از ۵۰ سال از آن زمان می گذرد دانشمندان به پیشرفت های شگرف و قابل توجهی در رویش، تحریک و تقویت رشد مو دست یافته اند.

دستگاه igrow با بهره گیری از آخرین تکنولوژی روز دنیا و تلفیقی از لیزر کم توان پزشکی( LLLT(Low Level Laser Therapyو طیف نوری (LED Light Emitted Diode) ساطع شده از دیودهای نیمه رسانا، دگرگونی قابل توجهی در درمان موثر ریزش مو با زمینه ارثی در دنیا پدید آورده است. جلوگیری از ریزش مو با لیزر کم توان (LLLT) یک فرایند مؤثر در بهبود رشد مو محسوب می گردد. LLLT فعالیت سلولی فولیکول مو را افزایش داده و به ازدیاد موهای ضخیم، پر و سالم تر کمک می کند. این تکنولوژی پس از سال ها تحقیق و پژوهش، مورد تأیید قطعی سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) قرار گرفته است.

مکانیسم اثر LLLT در درمان و رفع ریزش مو:

نوری که از لیزر با طول موج کوتاه ساطع می شود توسط مولکول های بافت مورد نظر جذب  می شود و باعث افزایش سطح انرژی مولکول ها می شود. این فرایند تحت عنوان فتوبایومدولاسیون (Photobiomodulation) شناخته می شود.

سیتوکروم c پروتئینی است که بخشی از زنجیره انتقال الکترون در میتوکندری را بر عهده دارد. طیف نور لیزر کم توان توسط سیتوکروم c جذب شده و در نتیجه انتقال الکترون توسط سیتوکروم تسهیل و تسریع می شود. انتقال بیشتر الکترون ها، سطح انرژی ذخیره شده سلولی (ATP) را بالا و در نهایت سوخت و ساز سلولی را افزایش می دهد. به عبارت دیگر میتوکندری ها از انرژی نوری LLLT برای تولید هر چه بیشتر ATP در فولیکول مو و متعاقباً انتقال فولیکول ها از فاز تلوژن به فاز رشد آناژن استفاده می کنند.

 جلوگیری ،درمان ریزش مو ،تقویت رشد مو، با کلاه لیزری رشد موی igrow

دستگاه رشد موی igrow ، ریزش موی ارثی،درمانی تکمیلی کاشت مو

شیوه درمان ریزش مو با کلاه لیزری رشد موی igrow:

 درمان با LLLT توسط پزشک متخصص برای بیماران مبتلا به آلوپسی آندروژنیک (ریزش موی ارثی) که در طبقه بندی IIa-V Norwood-Hamilton و I-IV Fitzpatrick قرار دارند تجویز می شود. معمولاً درمان ریزش مو ارثی به صورت ۴-۳ جلسه در هفته و هر جلسه ۲۵-۲۰ دقیقه انجام می شود. نتایج اولیه بعد از ۴ هفته با توقف ریزش مو مشاهده می شود. نتیجه نهایی نیز معمولاً ۶-۴ ماه به طول می انجامد.

مقایسه میزان هزینه و اثر بخشی:
بررسی میزان هزینه و اثر بخشی نشان می دهد استفاده از دستگاه رشد موی igrow نسبت به سایر روش های رایج درمان ریزش مو، موثرتر و مقرون به صرفه تر می باشد.

جدول مقایسه ای استفاده کلاه لیزری آیگرو با سایر درمان ها:

روش درمان  مزایا و معایب  عوارض جانبی دوز
ماینوکسیدیل  غیر تهاجمی
غیر سیستمیک
به صورت محلول و فوم موجود است.
 خارش، حساسیت، موهای زائد،
در موارد نادر؛ افزایش تپش قلب،
کاهش فشار خون
۱ میلی لیتر دوبار در روز
 فیناستراید  غیر تهاجمی غیر سیستمیک برای مردان بالای ۱۸ سال حساسیت، ژنیکوماستی، عوارض جانبی جنسی روزانه ۱ میلی گرم
تجویز شامپوی کتوکونازول در بهترین حالت دارای ۲٪ تأثیر گذاری است. حساسیت، خارش، خشکی پوست سر دوبار در هفته
 دستگاه رشد موی igrow ایمن و اثربخش درمان عارضه جانبی خاصی گزارش نشده است. بسته به میزان ریزش مو، ۲۵-۲۰ دقیقه ۳ بار در هفته به صورت یک روز در میان
حتما بخوانید :   چگونه از غبغبم خلاص شوم؟

دستگاه رشد موی igrow :

Igrow که دارای ۲۱ دایود لیزری نور لیزر کم توان با طول موج nm670-650 و ۳۰ دایود LED است طوری طراحی و ساخته شده است که به طور کامل روی سر را می پوشاند و بر قسمت های مستعد ریزش موی سر تمرکز دارد. قسمت داخلی دستگاه با شکل آناتومی فرق سر مطابقت داشته به نحوی که هم لیزر LLLT و هم نورهای LED به طور پیوسته و مساوی توزیع و پخش می شوند. دستگاه رشد موی igrow  در سال ۲۰۱۲ مورد تأیید سازمان غذا و داروی آمریکا قرار گرفته است و به عنوان یکی از اثر بخش ترین درمان های ریزش مو و همچنین به عنوان درمانی تکمیلی کاشت مو محسوب می گردد.

 

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید