آیا باید از مصرف تخم مرغ در طول تابستان اجتناب کرد؟

244

آیا باید از مصرف تخم مرغ در طول تابستان اجتناب کرد؟

آیا تا به حال شنیده اید که در طول تابستان نباید تخم مرغ بخورید؟ در اینجا نظر متخصصین درباره ی اینکه آیا شما باید یا نباید در طول تابستان تخم مرغ بخورید آمده است!

تابستان نزدیک است و باید یک لیست از غذاهایی که باید و نباید در تابستان بخورید در دسترس داشته باشید. یکی از معمولی ترین پیشنهادات این است که از خوردن تخم مرغ در طول تابستان اجتناب کنید. این اعتقاد به این علت است که تخم مرغ دارای طبیعت گرم است و ممکن است که ضرر آن از فایده اش بیشتر باشد. برای دانستن بیشتر در این باره در ادامه با “زیباجو” همراه شوید.

مصرف تخم مرغ آری یا خیر؟

تخم-مرغ

تخم مرغ ها برای سلامتی فواید زیادی دارند و منابع غنی از پروتئین و ویتامین A و D و سایر مواد معدنی می باشند. بنابراین آیا تخم مرغ ها واقعا برای استفاده در طول تابستان مناسب نمی باشند؟

متخصصین می گویند که این یک تصور غلط است. بله تخم مرغ دارای طبیعت گرم است اما آنها غذاهای کاملی نیز به شمار می آیند. آنها سرشار از ویتامین های مختلف و انواع مواد معدنی شبیه کلسیم، آهن و فسفر هستند. معمولا اعتقاد بر این است که خوردن تخم مرغ در تابستان خطر ناراحتی سوء هاضمه را افزایش می دهد اما این موضوع هم صحیح نمی باشد. در واقع تخم مرغ می تواند کمک کند تا در برابر گرمای تابستان مقابله کنید. زیرا که آنها سرشار از مواد معدنی هستند، که در حفظ تعادل مایعات در بدن که در تابستان بسیار حیاتی است کمک می کنند. تخم مرغ ها همچنین سطح انرژی بالایی دارند و می توانند از خستگی و ضعف که در تابستان بسیار شایع است جلوگیری کنند.

حتما بخوانید :   زیباجو : طرز تهیه بیسکویت آلفاخر اصیل با فیلینگ دولسه دلچه

چه تعداد تخم مرغ می توان در روز خورد؟

تخم مرغ

متخصصان می گویند که خوردن یک تا دو تخم مرغ در طول روز در تابستان مناسب است اما بیشتر از آن خوب نیست. اگرچه که ورزشکاران و افرادی که سعی در درست کردن ماهیچه برای خود دارند چهار تا شش تخم مرغ در طول روز می خورند که باید مصرف این مقدار را به دو تا سه تخم مرغ در روز کاهش دهند. خوردن بیش از حد آنها می تواند منجر به ناراحتی شود و این احتمال وجود دارد که باعث ایجاد ناراحتی معده شود.

آیا خوردن تخم مرغ جوشیده بهتر است یا انواع مختلف دیگر آن؟

استفاده از تخم مرغ در صبحانه ی بچه ها بسیار مفید است

متخصصین بر این عقیده هستند که می توانید تخم مرغ را به هر شکلی که دوست دارید استفاده کنید و هیچ شکل آن بر دیگری برتری ندارد. تخم مرغ آب پز فقط می تواند کمی سالم تر از تخم مرغ نیمرو باشد فقط به خاطر اینکه تخم مرغ نیمرو سرخ شده است!

منبع: .thehealthsite.com

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید